СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Чому Меркель так переймається дрібними країнами ЄС?

29.08.2014 9:44:57
Автор: valeriy.drotenko 

Політика Анґели Меркель по відношенню до дрібних балканських країн вельми нагадує підхід одного з найславетніших її попередників - Гельмута Коля.

 Не вдаючися у детальний переклад аналізу німецького журналіста-зовнішньополітичного аналітика Томаса Себастіана Вітцтума, зосередимося на основних висновках.

По-перше, серед пріоритетних завдань пані Меркель - не дати Балканам перетворитися на Україну: сербський великодержавний реваншизм, котрий не закінчився з ув'язненням та поваленням режиму Мілошевича та військових злочинців 1990-х, македоно-албанське та македоно-грецьке напруження у стосунках, Косово, убога та вибохонебезпечна Боснія, практично збанкрутіла Греція та вельми непростий Кіпр - усе це створює ґрунт для поширення на регіон російського впливу. Тому, з одного боку, канцлерші необхідно чимось задобрювати цих маленьких та не вельми економічно успішних членів та кандидатів у члени ЄС.

По-друге, кожна з цих країн має непропорційно великий (як за населенням, економічним внеском та іншими показниками) вплив - як у інституціях ЄС, так і в інших євроінтеграційних проектах - Раді Європи, ОБСЄ, тощо. Ще Гельмут Коль робив ставку на дрібні країни ЄС (тоді, щоправда, серед них не було балканських, балтійських та східно-європейських країн) - проявляючи усілякі знаки уваги та шани до них та до очільників, він у такий спосіб забезпечував лояльність та підтримку німецької позиції у вирішальних голосуваннях.

У світлі нинішньої української кризи та вельми сильних позицій російської пропаганди (та прихованих зв'язків) у Франції, Італії та Іспанії, саме підтримка німецької позиції (зокрема, у питаннях санкцій проти Росії) дрібними членами ЄС дозволяє компенсувати проросійське лобі, що здавна гніздиться у цих трьох крупних членах Спільноти.

У світлі цієї інформації, імідж "фрау Рібентроп", наспіх склепаний сердитою та необізнаною українською веб-спільнотою,  явно не заслужений. Особливо у світлі того, що ті, хто у праведному гніві творять цей імідж, не утруднюють себе перевіркою першоджерел та практично усі не володіють жодною з іноземних (європейських) мов, щоб мати таку можливість.

Оригінал: Die Welt 


Оригінал: Ukraine und Folgen: Warum Merkel sich so für die Kleinen interessiert
Рубрика(и): Ангела Меркель

Liechtensteiner Volksblatt (Liechtenstein, German) Хакери атакували веб-сайт німецького бундесканцлера
Веб-сайти федеральної канцлерші Німеччини Ангели Меркель та н... 07.01.2015 18:25:00



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014