СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Звільнення Цемаха для нідерландської сторони насправді болісне, а не тривожне

05.09.2019 17:44:34
Автор: Валерій Дротенко 

Уже кілька вітчизняних ЗМІ, далеко не останньої гільдії, розмножили частково хибний переклад заяв нідерландських політиків щодо звільнення Цемаха, а частково – невірно вловили акценти у цій справі.

Так, Каті Пірі приписують характеристику новини як «тривожної», хоча в оригінальних текстах і навіть цілій низці заголовків відповідних статей фігурує слово «болісно».

По-перше, не зовсім доречно цитувати De Telegraaf як головне джерело: тому що це (а) таблоїд, а не якісна преса, відтак (б) у гонитві за гучними заголовками там часто відхиляються від об’єктивності. Крім того, нагадаємо, що це той самий De Telegraaf, через котрий у т.ч. розкручувалася істерія щодо неготовності України до асоціації, котра, зрештою, вилилася у затримку ратифікації нідерландським парламентом нашої угоди з ЄС про асоціацію.

Наприклад, більш зважене ЗМІ BNR (Business Nieuws Radio), подає дещо інші подробиці. BNR попросила до коментаря голів фракцій Другої палати Нідерландського парламенту. Хоча, те, що вони в результаті розповіли, вкупі з МЗС Стефом Блоком, не вселяє більше оптимізму.

Чи Україна все ще співпрацює з нами?

Зокрема, голова фракції CDA (християнські демократи) Кріс ван Дам задається риторичним питанням, наскільки надалі Україна готова співпрацювати з об’єднаною командою розслідувачів (JIT – ОКР). Очільник фракції D66 (соціал-ліберальна проєвропейська партія) Шурд Шурдсма вважає, що Нідерланди мають нагадати Україні про угоду щодо MH17, де, зокрема, регламентовано, як сторони мають чинити з підозрюваними у цьому злочині. Зараз же «пташку випустили», і політоглядач Лоренс Бофен прогнозує, що мають відбутися парламентські дебати за участі МЗС Блока.

Звільнення має політичне підґрунтя

«Він очолював підрозділ ППО», каже експерт-росієзнавець Марк Янсен, «тож він мусить знати навіть більше, ніж збиття MH17. Його офіційно звільнив формально незалежний суд, але у цього рішення повинно бути політичне підґрунтя. Чинний президент України хоче здійснити обмін полоненими/заарештованими, і це має якось залежати від звільнення Цемаха. Блок має зважати на те, що він не може втручатися у судочинство».

Каті Пірі, депутат Європарламенту від PvdA, заявляє, що Зеленському 40 європарламентарів скерували листа-звернення відкласти звільнення Цемаха, на котре той досі ніяк не відреагував.

Пірі розуміє, настільки важливим є звільнення політичних заручників, «але його у жодному разі не можна робити за рахунок жертв MH17 та їхніх близьких».  Пірі не уявляє, щоб у ОРК тепер були якісь шанси допитати Цемаха, котрий сидить під арештом уже два місяці, як і не розуміє, чому його не допитали досі.

***

Від редакції

Наведені факти – зокрема, наявність угоди щодо розслідування авіакатастрофи, котру Україна у такий спосіб порушує, можуть бути ще одним свідченням на користь певного волюнтаризму президентської команди, котра, ще не отримавши достатньо «свого» МЗС, таки поспішає тримати темп виконання даних політичних обіцянок, і, вельми вірогідно, що навіть не консультується з МЗС (або ж консультується недостатньо, чи ніяк не бере до уваги отриману інформацію).

При всьому бажанні не розганяти зраду у відсутність чітких відомостей, журналістській спільноті та оглядачам випадає лише будувати здогадки. І моя здогадка не вельми втішна – скоріш за все, зберігається розсинхрон та навіть певна протидія/змагання між Офісом Президента та МЗС у питанні звільнення заручників (зокрема, полонених моряків).  Тоді як, нагадаємо, МЗС займає стабільну й поцінувану міжнародними партнерами послідовну позицію «дотискання» Росії засобами санкцій за порушення міжнародного морського права (наприклад), Офіс Президента спекулює на емоційному гаслі «сначала вєрнуть пацанов дамой».

Лунають аргументи, мовляв, після голосування нідерландської делегації за повернення Росії до ПАРЄ в України «розв’язані руки». Але, якщо згадати точніше, то голандці голосували наполовину «за» і «проти» (3 / 3), і, з огляду на присутність там, зокрема, обранців від популістсько-націоналістично-європесимістичної PVV, притомні про-українські голандські партії не можуть нести відповідальність за дурість чи продажність тих. У кращому випадку, там цей крок української адміністрації розцінять як політичне рішення, у найгіршому – понизять Україну у власному рейтингу надійних зовнішньополітичних партнерів. Вельми вірогідно, що найближчим часом надасться нагода Нідерландам також вчинити врозріз з українськими інтересами і без жодного на них огляду.

Однак, міністр юстиції Нідерландів не втрачає надії, що звільнення Цемаха ще можна скасувати. 

P.S. Під текстом цієї статті можна розкрити плюсик з надписом «Схожі публікації» і знайти там решту матеріалів, що вийшли сьогодні на цю тему в нідерландських ЗМІ. 


Оригінал: Tweede Kamer vindt vrijlating MH17-verdachte pijnlijk
Рубрика(и): MH17

Схожі публікації (55):
Noordhollands Dagblad (Netherlands, Dutch) Голосування Ради Безпеки ООН по MH17 – сьогодні увечері, о 23:00
Нью Йорк – Рада Безпеки ООН засідатиме та прийматиме резолюці... 21.07.2014 11:29:59



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014